Já nebo AI fake hlas
od umělé inteligence?

Dnes se podíváme na možnosti generování syntetických hlasů. 

Vyzkoušel jsem si něco úžasného, co bych rád s vámi sdílel. Společnost Play.ht, vývojář syntetických hlasů, představil svůj nový model klonování hlasu nazvaný Parrot. Tato technologie je skvělá - zejména pokud pracujete s anglickým hlasem. Mohu doporučit i vám.

Parrot je schopen vytvořit dobrej falzifikát hlasu z několikasekundové nahrávky řeči. Je k dispozici jako beta verze. Ovšem pokud dáte dostatečný vzorek, třeba hodina hlasu, dosahuje AI opravdu famózních výsledků. 

Firma na sebe upoutala pozornost, když zveřejnila nereálný rozhovor mezi Stevem Jobsem a Joe Roganem pomocí AI generovaných hlasových klonů a scénáře vytvořeného pomocí jazykového modelu GPT-3 od OpenAI. To odstartovalo jejich Podcast.ai, která ukazoval syntetické řečové služby, včetně epizod, kde Zach Galifianakis interviewoval Quentina Tarantina a Oprah sdílela tipy na uvolnění stresu.

Parrot byl trénován na obrovském datasetu. Syntetické hlasy jsou poté použity k zpracování textu na požadovaný přečtený text. Navíc, zachovává přízvuk originální přízvuk řečníka. Společnost se také chlubí tím,, že AI “rozumí emocím”, které by měly být v hlasu přítomny na základě kontextu celého textu, a přizpůsobuje řeč podle toho. 

Parrot umožňuje vytvořit hlasový klon pouze z krátké nahrávky (30-60 sekund!!). Pro super kvalitu klonování je potřeba nahrávku více než 30 minut.

Pokud tedy potřebujete originální hlasy, nebo namluvit nový text původím herce, použít ho v herním nebo filmovém průmyslu, do podcastů, vzdělávání …tak Play.ht vám fakt pomůže. Zjednodušuje celý proces.  Libovolnou nahrávku (třeba s  vaším  hlasem) převede na text. Pak vyberete požadovaný hlas - a ten se kliknutím tlačítka vygeneruje. Stejně tak lze tento “generátor hlasů” napojit na vaše systémy a  vytvářet dynamický audio obsah.

Vřele vám doporučuji si vyzkoušet tento nástroj a přesvědčit se o kvalitě a přínosech tohoto modelu.

Rád bych vás také pozval na můj intenzivní workshop na téma ChatCHPT a Marketing. Ještě je tam pár volných míst, tak klikněte a uvidíme se v Brně. Těším se na vaše zkušenosti s AI.

Zde jsou mé ukázky syntetického hlasu. Vše je generováno z textu - nikdy jsem to neřekl ? Hmm

Pozvánka na akci

Můj generovaný hlas umělou inteligencí

Můj profil

Prvních pár vět textu mého profilu jsem namluvil sám - fakt  můj hlas. Následuje syntetický hlas, natrénovaný na 45 minutách hlasem z mých videí. Pecka

------

Martin is an expert with extensive experience in conversational artificial intelligence. He has led AI teams at companies like AT&T and IBM, and organized the global Voice Hackathon. 

He has worked on the implementation of voice assistants and chatbots for renowned organizations such as Electrolux, ComApp, Czech Radio, and provided workshops for O2, Google, and several banks. In the past, Martin focused on digital marketing and accumulated valuable experience in various sectors, including finance, public administration and government, healthcare industry, FMCG  and the gaming industry.

He has lectured on artificial intelligence and marketing in the United Kingdom, Spain, Israel, Germany, and Poland. He is a certified Google Developer Expert.

Úryvek z profesionálně napsaného projevu Bakara Obamy z 2009 v Praze. AI přečetlo mým hlasem

Thank you so much. Thank you for this wonderful welcome. Thank you to the people of Prague. Thank you to the people of the Czech Republic. (Applause.) Today, I'm proud to stand here with you in the middle of this great city, in the center of Europe. (Applause.) And, to paraphrase one of my predecessors, I am also proud to be the man who brought Michelle Obama to Prague. (Applause.) To Mr. President, Mr. Prime Minister, to all the dignitaries who are here, thank you for your extraordinary hospitality. And to the people of the Czech Republic, thank you for your friendship to the United States. (Applause.)